ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399
EN

نظرسنجی

ترافيك سنگين در مرز مهران

ترافيك سنگين در مرز مهران
رييس سازمان حج وزيارت كشور، وضعيت مرز شلمچه و چزابه را روان گزارش كرد و از ترافيك سنگين در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بيش از ۶۰۰ هزار زائر اربعين حسيني به كشور بازگشته‌اند
سعيد اوحدي، رييس سازمان حج وزيارت در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از بازگشت بيش از ۶۰۰ هزار زائر اربعين حسيني به ايران اسلامي خبر داد.

وي افزود: در حال حاضر مرز چزابه و شلمچه براي بازگشت زائران وضعيت رواني دارد، اما در مرز مهران ترافيك سنگيني را شاهد هستيم به گونه‌اي كه برخي زائران مسير طولاني را تا مرز به صورت پياده طي مي‌كنند و انبوه جمعيت از صبح امروز بسيار زياد شده است.

اوحدي تصريح كرد: تمام دستگاه‌ها و ارگان‌هاي داخل كشور، امكانات خود را بسيج و در مرز مهران مستقر كرده‌اند تا حجم ترافيك صورت گرفته در مرز مهران كاسته شود و اميد است كه اين حجم ترافيك تا عصر امروز به صورت عادي خود بازگردد.

وي ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ گيت براي ورود زائران در مرز مهران مسقر شده است كه اين تعداد بيش از ۸ برابر سال گذشته است و عزيزان نيروي انتظامي اين اتفاق بزرگ را مديريت مي‌كنند تا زائران عزيز با كمترين دغدغه و نگراني وارد كشور شوند.

رييس سازمان حج وزيارت تاكيد كرد: همچنان كه در گذشته تاكيد شد، اكنون نيز به زائران عزيز توصيه مي‌كنيم كه كمي زمان بازگشت خود را مديريت كنند تا هنگام ورود به كشور با مشكل چنداني روبه‌رو نشوند و بتوانند به راحتي به شهرهاي خود بازگردند.

وي ادامه داد: در جلساتي كه در دو روز گذشته با حضور تمامي مس‍ؤولان مربوطه در وزارت كشور برگزار شد، مقرر شد تا انتقال زائران به شهرها را سازمان حمل و نقل شهري به عهده بگيرد و مديريت راه‌هاي كشور نيز به پليس راهور واگذار شد و تامين تغذيه و تداركات و اسكان موقت نيز به عهده سازمان حج وزيارت داده شد.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: در حال حاضر جمعيت هلال احمر نيز طبق تصميم شوراي امنيت، كار درماني زائران را در مرز دنبال مي‌كند و سازمان حج وزيارت نيز امكانات تغذيه را در مرزها فراهم كرده و هنگام انتقال زائران به شهرهايشان اين تداركات را در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهد و جاي هيچ گونه نگراني در اين خصوص وجود ندارد.

وي افزود: همچنين با رايزني كه وزارت كشور ايران با عراق داشت، قرار شد كه ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس به خاك عراق جهت انتقال زائران از شهرهاي نجف و كربلا به مرزها اعزام شود كه تاكنون ۲۰۰ دستگاه اعزام شده و ۸۰۰ دستگاه ديگر نيز اعزام خواهد شد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار