یکشنبه 28 دی 1399
EN

نظرسنجی

نپذیرفتن زائران داخلی و خارجی به کربلا همزمان با روز عرفه و عید قربان

نپذیرفتن زائران داخلی و خارجی به کربلا همزمان با روز عرفه و عید قربان
با شیوع کرونا در عراق، استاندار کربلا از نپذیرفتن زائران داخلی و خارجی دراین شهر همزمان با روز عرفه و عید قربان خبر داد؛ همچنین برای جلوگیری از کرونا، برپایی مراسم قرائت دعای عرفه با حضور جمعیت ممنوع است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، یکی از مناسبت‌های مهم برای زیارت امام حسین (ع)، روز عرفه است که هر ساله جمع کثیری از زائران در این ایام به کربلا مشرف شده و روز عرفه و عید قربان را در حرم سیدالشهدا (ع) به نیایش می‌پرداختند.
امسال با شیوع کرونا، سفر به عتبات از اسفندماه سال گذشته متوقف شد و زائران بسیاری در حسرت زیارت کربلا هستند.
به نظر می‌رسید با باز شدن مسیر تردد دو کشور با وجود اعمال محدودیت‌ها، سفر به عتبات در روز عرفه و ایام عید قربان راه‌اندازی شود، اما استاندار کربلا از نپذیرفتن زائران داخلی و خارجی در این ایام در این شهر خبر داده است.
به طوری که حتی بر اساس پیشنهاد استاندار کربلا قرار بود حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) برای جلوگیری از تجمعات در روز عرفه و عید قربان بسته شود، اما با توجه به درخواست مراجع این امر اتفاق نخواهد افتاد و فقط مردم کربلا می‌توانند در این ایام به زیارت بپردازند.
البته بنا بر درخواست‌های مسؤولان همچنان تجمعات و برپایی مراسم ممنوع است و در حرم حضرت امام حسین (ع) دعای عرفه به صورت مجازی و بدون حضور زائر قرائت و در شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون عراق پخش می‌شود.
در روزهای اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در عراق به ویژه کربلا افزایش یافته است.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار