پنجشنبه 02 بهمن 1399
EN

نظرسنجی

ورود زائر به کاظمین از امروز ممنوع شد

ورود زائر به کاظمین از امروز ممنوع شد
در آستانه شهادت امام جواد (ع)، ورود زائر به کاظمین ممنوع شد و متولیان حرم با توجه به امکان نداشتن تشرف زائران سایر شهرها به حرم امامین جوادین (ع)، اقدام به ثبت‌نام زیارت نیابتی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در آستانه شهادت امام جواد (ع)، هر ساله جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) به زیارت حرم امامین جوادین (ع) مشرف می شدند اما امسال با توجه به شیوع کرونا و تدابیر امنیتی و بهداشتی در بغداد و کاظمین، مسؤولان عراقی از نپذیرفتن زائر در ایام شهادت امام نهم شیعیان در شهرهای بغداد و کاظمین خبر دادند.


از امروز سیطره های شهر کاظمین بسته شده و امکان ورود زائر به این شهر و زیارت حرم امامین جوادین (ع) وجود ندارد.


بر همین اساس، متولیان حرم کاظمین با توجه به نپذیرفتن زائر در این ایام و اشتیاق مسلمانان برای تشرف به حرم امامین جوادین (ع) همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع)، اقدام به راه اندازی زیارت نیابتی کرده اند.


به طوری که علاقه مندان به زیارت امام جواد (ع) در سالروز شهادت آن حضرت که به دلیل بسته بودن مرزها و حتی سیطره های شهر کاظمین امکان تشرف به حرم را ندارند، می توانند اسامی خود را در آدرس اعلام شده ثبت نمایند تا خادمان آستان امامین جوادین (ع) در سالروز شهادت باب الحوائج (ع) به نیابت از آن ها زیارت کنند.


حرم امامین جوادین (ع) پس از شیوع کرونا حتی یک روز هم بسته نشد اما به دلیل اعمال محدودیت ها تعداد زائران بسیار محدود شد. مراسم تعویض پرچم حرم نیز بدون حضور زائر توسط خادمان آن استان برگزار شد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار