جمعه 03 بهمن 1399
EN

نظرسنجی

تولید بیش از 1270 اثرعلمی و نشریه در پژوهشکده حج و زیارت

تولید بیش از 1270 اثرعلمی و نشریه در پژوهشکده حج و زیارت
در نشست معاونان بعثه مقام معظم رهبری ضمن بررسی فعالیت های یکساله پژوهشکده حج و زیارت در قم اعلام شد: این پژوهشکده در حوزه تولید آثارعلمی تا بهار امسال 1074 عنوان کتاب و 201 شماره نشریه منتشر کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت به نقل از بعثه مقام معظم رهبری ، در این جلسه که امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در قم تشکیل شد، آقای دکتر علی اکبر ضیایی رئیس پژوهشکده حج و زیارت از فعالیت ها و برنامه های واحدهای علمی این پژوهشکده گزارشی ارائه کرد.

وی گفت: پنج گروه و هشت واحد علمی – پژوهشی این مجموعه در چهار سطح کاربردی، بنیادین، بنیادی توسعه ای و میدانی در زمینه ارائه پژوهش های فاخر در ابعاد مختلف حج و زیارت، تبدیل شدن به مرجع و قطب پژوهش های علمی در موضوع حج و زیارت و تعامل گسترده با مراکز علمی و پژوهشی کشور فعال اند.

وی حضور فعال در جشنواره ها و محافل علمی کشور، ارتقای سطح علمی روحانیون و کارگزاران حوزه حج و زیارت ، تعامل فعال با مراکز پژوهشی جهان اسلام در موضوع حج و زیارت ، تبیین ابعاد و ظرفیت های حج درعرصه تخصصی علوم اسلامی و تربیت و بکارگیری اعضای هیئت علمی - پژوهشی متخصص و با تجربه بالا درمعارف حج و زیارت را از دیگر برنامه های گروهها و واحدهای علمی پژوهشکده حج و زیارت عنوان کرد.

دراین نشست اعلام شد: مقایسه آماری سال های 96، 97 و 98 نشان می دهد که تولیدات پژوهشکده حج و زیارت در حال افزایش است.

برپایه این گزارش، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این سال ها، برلزوم همفکری و تعامل هرچه بیشتر معاونت های بعثه مقام معظم رهبری و پژوهشکده حج و زیارت در روند پژوهش های علمی و پژوهشی کاربردی تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تصریح کرد: با بهره گیری از فرصت تعطیلی حج، پرونده های 13 هزار خادم فرهنگی با استفاده از نیروی انسانی موجود و تامین امکانات وتجهیزات مورد نیاز دربازه زمانی معین دیجیتالی شود.

دراین جلسه همچنین مسئول واحد بقیع پژوهی در باره ضرورت پرداختن به موضوع بقیع، آثارمنتشر شده و طرح ها و پژوهش های صورت گرفته و در دست انجام درباره این موضوع گزارشی ارائه کرد و نماینده ولی فقیه از معاونت های بعثه خواست تا در طراحی وعرضه طرح کنگره بین المللی بقیع مضجع الائمة و الاصحاب دریک صدمین سال تخریب بقیع و مطالبه بازسازی آن، با پژوهشکده حج و زیارت تعامل و همکاری فعال داشته باشند
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار