یکشنبه 28 دی 1399
EN

نظرسنجی

مسجدالحرام برای بازگشایی به روی عمره‌گزاران در شرایط کرونا آماده می‌شود

مسجدالحرام برای بازگشایی به روی عمره‌گزاران در شرایط کرونا آماده می‌شود
متولیان مسجدالحرام در روزهای اخیر به منظور آماده‌سازی این مسجد برای بازگشایی به روی عمره‌گزاران در شرایط کرونا اقدام به ضدعفونی مکرر خانه خدا می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، اواخر سال گذشته با شیوع کرونا در جهان محدودیت هایی برای زائران در مسجدالحرام اعمال شد؛ تا جایی که ابتدا نرده‌هایی اطراف خانه خدا قرار داده شد تا عمره‌گزاران امکان نزدیک شدن به خانه خدا را نداشته باشند.
پس از مدتی با فراگیر شدن کرونا، متولیان حرمین شریفین، مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) را بسته و عمره مفرده متوقف و حتی برگزاری نماز جماعت با حضور زائران ممنوع شد، اما دیری نپایید که درهای حرم به روی کارکنان مسجدالحرام باز و مقرر شد تا نماز جماعت با حضور کارکنان و متولیان خانه خدا برگزار شود.
با وجود محدودیت‌ها و ‌فرازونشیب‌های مختلف درباره حج تمتع ۱۴۴۱، مناسک حج‌تمتع با حضور حدود ۱۰ هزار ساکن عربستان برپا و درهای خانه خدا به روی زائران حج‌تمتع باز شد و حجاج با رعایت فاصله و‌ نکات بهداشتی و همچنین ممنوعیت لمس خانه خدا اعمال حج را به جا آوردند و پس از آن‌هم مجدد درهای مسجدالحرام بسته و خانه خدا روزانه ضدعفونی شد.
با موافقت متولیان حرمین شریفین، خانه خدا از فردا باز می‌شود و ورودی ملک عبدالعزیز به عنوان ورودی شماره یک بازگشایی خواهد شد و عمره‌گزاران از عربستان با اعمال محدودیت امکان به جا آوردن اعمال عمره مفرده را پیدا می‌کنند و از یکشنبه ۱۳ مهر همزمان با ۱۷ صفر، پس از حدود ۷ ماه درهای خانه خدا به روی عمره‌گزاران باز می‌شود.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار