یکشنبه 09 آذر 1399
EN

نظرسنجی

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درواکنش به بیانیه برخی از علمای عربستان سعودی علیه اخوان المسلمین

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درواکنش به بیانیه برخی از علمای عربستان سعودی علیه اخوان المسلمین
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای، نسبت به بیانیه اخیر برخی از علمای عربستان سعودی علیه اخوان مسلمین واکنش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، این مجمع با صدور بیانیه‌ای بیانیه اخیر برخی از علمای عربستان سعودی علیه اخوان مسلمین را محکوم کرد. متن بیانیه فوق به شرح زیر است :


بسم الله الرحمن الرحیم


یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا ضَرَبْتُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَتَبَیَّنُوا وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَىٰ إِلَیْکُمُ السَّلَامَ لَسْتَ مُؤْمِنًا تَبْتَغُونَ عَرَضَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا فَعِنْدَ اللَّهِ مَغَانِمُ کَثِیرَةٌ ۚ کَذَٰلِکَ کُنْتُمْ مِنْ قَبْلُ فَمَنَّ اللَّهُ عَلَیْکُمْ فَتَبَیَّنُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا (سوره نساء آیه ۹۴)


یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِی السِّلْمِ کَافَّةً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ ۚ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ (سوره بقره آیه ۲۰۸)


متأسفانه اندکی پس از روز‌های پر برکت هفته وحدت و ایام ولادت مبارک و پر برکت حضرت ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی (ص) و در پی تاکید همه علمای جهان اسلام بر وحدت و همکاری کشور‌های اسلامی در مواجهه با بلایا و دشمنی ها، بار دیگر علمای وابسته به دربار آل سعود بر طبل مخالفت کوبیدند و بی اعتنا به پیام انسان سازِ وحدت و دوستی، سازِ دشمنی و نفرت کوک کردند و مسلمین علاقمند و پیرو اخوان المسلمین و اندیشه اخوانی را خارج از اسلام و تروریست معرفی کردند. اصرار بر تفرقه و اختلاف از سوی وابستگان به استکبار بسی دردناک‌تر از انحراف و ناآگاهی دیگران است. دیگرانی که به رفتار همین افراد به ظاهر عالم چشم دوخته اند و از ایشان صبر و بردباری انتظار دارند، اما شاهد نفرت پراکنی از سوی آنان هستند.


اعلامیه رسمی برخی از علمای وابسته به دربار عربستان سعودی علیه پیروان مسلمان اخوان المسلمین مصداق روشنی از اختلاف افکنی و تکفیر است؛ آن هم در بحبوحه ضیافت سردمداران استکبار جهانی و صهیونیست‌های جنایتکار مغرور از حمایت کور و بی لجام آمریکا در منطقه. آیا بهتر نبود به جای تضعیف صفوف آزادگانِ مسلمان که همواره در مقابل زیاده خواهی صهیونیست‌ها و هواداران بی پروایشان ایستاده اند، دشمنان اسلام و انسانیت را نشانه می‌گرفتید. بهتر نبود که حتی به ظاهر در حمایت از مردمان مظلوم منطقه به خصوص برادران و خواهران فلسطینی بیانیه «کبار العلمایی» صادر می‌کردید که مظلومان رنج کشیده عالم اندکی آرام بگیرند؛ و یا فرآیند عادی سازی روابط با رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی را تسهیل نمی‌کردید.


مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هر کوششی برای ایجاد تفرقه در صفوف امت اسلامی و تقویت صهیونیست‌های اشغالگر را محکوم نموده و هر تلاشی برای تضعیف صفوف مسلمین را خیانت به آرمان‌های قرآن کریم و هدایت‌های رسول گرامی اسلام تلقی نموده و از هر جهد روشنگرانه‌ای در جهت انسجام و دوستی میان مسلمین استقبال می‌نماید. امیدوارم همه آحاد مسلمین در پناه هدایت قرآن به سمت دوستی و وحدت و انسجام برای مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام عزیز گام بردارند.یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار