جمعه 02 آبان 1399
EN

نظرسنجی

تمجيد از ملكِ عبدالله در خطبه هاي مسجدالحرام

تمجيد از ملكِ عبدالله در خطبه هاي مسجدالحرام

 خطيب مسجدالحرام در خطبه هاي نماز جمعه اين مكان مقدس به تمجيد از ملك عبدالله شاه سعودي پرداخت و از تلاشهاي وي براي برقراري آشتي ميان مصر و قطر كه روابط آنها دچار تنش شده بود، قدرداني كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري عربستان، شيخ اسامه خياط خطيب مسجدالحرام با توصيه به تقواي الهي گفت بهشت درهاي خود را به روي متقين و پرهيزكاران گشوده است.


وي به آنچه اصلاح ذات البين خواند، اشاره كرد و گفت اصلاح سبب عدم تفرقه ميان مسلمانان مي شود.

شيخ خياط با گفتن اين جمله به تمجيد از ملك عبدالله و اقدام وي در آشتي ميان قطر و مصر پرداخت(روابط مصر و قطر به خاطر حمايت دوحه از اخوان المسلمين و محمد مرسي رئيس جمهور بركنار شده مصر با تنشهاي زيادي همراه شده بود كه اخيرا دو كشور با ميانجيگري سعودي، روابط خود را ازسرگرفتند).

در مدينه منوره هم عبدالباري الثبيتي خطيب حرم مطهر نبوي(ص) در خطبه هاي نماز جمعه از اهميت توكل بر خداوند در پيدا و پنهان سخن گفت و خاطر نشان كرد توكل سلاح مومني است كه به خداوند اعتماد مي كند.

وي در ادامه به ذكر آياتي از قرآن كريم در خصوص توكل و اهميت آن پرداخت.

تمجيد مرجعيت عالي ديني از نيروهاي امنيتي عراق

نماينده مرجعيت عالي ديني عراق از نيروهاي امنيتي به سبب ادامه نبرد با تروريستهاي تكفيري و موفقيتهاي آنها تقدير كرد.

شيخ عبدالمهدي الكربلائي نماينده آيت الله سيستاني در كربلاي معلي در خطبه هاي نماز جمعه حرم مطهر امام حسين(ع) بر ضرورت همكاري همه عراقي ها براي پشت سر گذاشتن بحران مالي تاكيد كرد و گفت: نيروهاي امنيتي، پيروزيهايي در فرودگاه تلعفر، بيمارستان شهر و بيشتر مناطق سنجار كسب كردند و اميد مي رود كه اين نيروها اجازه بروز شكاف يا خلاء در اين مكانهاي آزاد شده را براي جلوگيري از بازگشت باندهاي تروريستي ندهند، زيرا آزادي اين مناطق با ريخته شدن خونهاي زياد صورت گرفت و نبايد به باندهاي تروريستي اجازه داد بار ديگر به مناطق آزاد شده برگردند، نيروهاي امنيتي قادر به حفظ پيروزي و پيشروي براي آزادي مناطق ديگر از لوث داعش هستند.

نماينده مرجعيت به اوضاع اقتصادي عراق با توجه به كمبود منابع مالي و كاهش بودجه سرمايه گذاري كه بر خدمات تاثير مي گذارد و نيز كاهش فرصتهاي كاري براي فارغ التحصيلان دانشگاهها اشاره و تاكيد كرد همه در اين زمينه از اعضاي پارلمان و وزيران تا عموم شهروندان وظيفه دارند براي پشت سر گذاشتن بحران اقتصادي كنوني، به مسئوليت خود عمل كنند.

وي در پايان با اشاره به فتواي مرجعيت عالي ديني عراق كه باعث ايجاد موج همبستگي ملي و سرازير شدن داوطلبان مردمي براي جنگ با تروريستهاي تكفيري شد، خواستار حفظ فداكاريها و دستاوردهاي نيروهاي امنيتي در نبرد با تروريسم و استفاده از آن در پشت سر گذاشتن بحران اقتصادي شد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار