جمعه 09 اسفند 1398
EN

نظرسنجی

شهرك و شبكه حج راه‌اندازي مي‌شود

  • 30 دی 1393
  • 15:32
  • 0 دیدگاه
  • 281 بازدید
  • Article Rating
شهرك و شبكه حج راه‌اندازي مي‌شود
نماينده بعثه‌‌ مقام معظم رهبري در مدينه منوره در جمع نخبگان و فرهيختگان زائر سرزمين وحي از راه‌اندازي شهرك و شبكه حج در آينده نزديك خبر داد و اظهار داشت:قرار است در آينده شهركي ساخته شود زائران بتوانند با اماكن مقدسه و دراصل با اداب حج بيشتر آشنا شوند تاكنون مقدمات اين مهم آماده شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين مرتضي خادمي دستجردي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره روز سه شنبه با جمعي از نخبگان و فرهيختگان زائر در دفتر بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره ديدار كرد وگفت: خوشحال هستم كه در سرزمين وحي نخبگان و فرهييختگان را مي‌بينيم وبه لطف باري تعالي از معنويت وعطر دل انگيز مسجد النبي و ائمه بقيع (ع) بهره كافي را مي‌بريد.

وي در ادامه گفت: ما همه سالها در مدينه منوره و مكه مكرمه جلساتي را با شما نخبگان و فرهيختگان عزيز كه سرمايه و آينده ساز ايراني اسلامي هستيد داريم تا از ديدگاهها و نقطه نظرات شما آكاه شويم و امروز در مدينه اولين جلسه را با شما برگزار مي‌كنيم.

خادمي با بيان اميدوراي كه اين جلسات همچون سالهاي قبل ادامه دار باشد افزود: از اينكه هر ساله به تعداد عمره گزاران و حجاج نخبه و تحصيل كرده اضافه مي‌شود جاي بسي افتخار است و در جلساتي كه بعثه مقام معظم رهبري برگزار مي‌كند حدود ۵۰ تا ۲۵۰ نفر از نخبگان شركت كرده و در جلسات حاضر مي‌شوند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره همچنين در ادامه نحوه گزينش روحاني كاروان‌ها كه زائران از آنان بهره مند هستند توضيح داد و تصريح كرد: براي شماعزيزان در سايت پايگاه حج امكاناتي از جمله كتابخانه و آموزش عربي وجود دارد كه مي‌توانيد به آن مراجعه و از منابع آن استفاده كنيد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج به دنبال راه اندازي شبكه اي شبانه روزي به نام حج هست افزود: با افتتاح شبكه حج مي‌توانيم با شناخت شما يا افرادي كه اطلاعات كافي از حج و عمره دارند استفاده بيشتري كنيم و بينندگان نيز استفاده كافي ببرند، اميد واريم اين مهم هر چه سريعتر صورت بگيرد.

نماينده بعثه در مدينه منوره در ادامه اظهار داشت: قرار است در آينده شهركي ساخته شود زائران بتوانند با اماكن مقدسه و دراصل با اداب حج بيشتر آشنا شوند تاكنون مقدمات اين مهم آماده شده است.

خادمي در ادامه افزود: هدف ازاين پروژه آماده سازي و شبيه سازي بيشتر براي آموزش زائران است تا به هنگام حضور در سرزمين وحي و انجام اعمال آشنايي بيشتري با محيط داشته باشند.

وي با بيان اينكه حق بر باطل پيروز است گفت: بايد كار كنيم تا نزد بارتعالي هميشه طرف حق باشيم و خدا ما را از باطل و ناحق دور بدارد.

در پايان نشست برخي از نخبگان و فرهيختگان ديدگاهها و نظرات خو را بيان داشتند و ديگر حاضران نظرات و پبشنهادات خود را مكتوب به مسئول بعثه مدينه منوره تحويل دادند تا اين نكته نظرات به نمايندگي ولي فقيه در بعثه منعكس گردد.
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار