شنبه 16 اسفند 1399
EN

نظرسنجی

چهارمین همایش زائرین عمره استان البرز برگزارشد

چهارمین همایش زائرین عمره استان البرز برگزارشد

[چهارمین همایش زائرین عمره استان البرز برگزارشد

چهارمین همایش زائرین عمره استان با حضوربیش از2400 زائرالبرزی روز جمعه مورخ 16/12/1392درمحل استادیوم ورزشی انقلاب کرج برگزار شد.

 اين همايش شامل اعزام هاي مورخ 06/01/93لغايت 23/01/93 به استعداد 2442 زائر در قالب 17 کاروان برگزار شد.

سید مرتضی حسینی مدیرحج وزیارت استان البرز ضمن بیان اهداف و اهمیت برگزاری همایشهای عمره ، گفت: برای هرسفری آمادگی لازم است طبیعتاً برای سفر بیت الله احرام و حرم شریف نبوی آمادگی ویژه ای لازم است ، در راستای آمادگی شما زائرین برای این سفر معنوی سه جلسه آموزشی توسط کارگزاران زیارتی و یک جلسه همایش استانی برای آشنایی با مقررات وامنیت در سفر ومناسک عمره مفرده برگزار می گردد .

وی افزود: بسته های فرهنگی قبل از سفر توسط مدیر گروه در اختیار زائرین قرار می گیرد، واز موارد مهم که زائرین می بایست رعایت کنند ، پوشش وحجاب زائرین بسیار مورد تأکید است وبحمدالله در استان البرز زائرین دارای حجاب برتر هستند وتوصیه می شود خانم ها در این سفر از چادر که حجاب برتر هست استفاده کنند و در ادامه ایشان نکات مهم وضروری که زائرین
می بایست رعایت کنند را بیان داشت.

درادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین روحی نماینده بعثه مقام معظم رهبری و از روحانیون کاروانهای حج گفت: این فرصت را قدر بدانید وقدردانی آن لازمه اش این است که در سرزمین وحی کاری کنیم که خدای تبارک و تعالی وپیغمبر را از خود راضی کنیم . وافزود:زن ومردیکه لباس احرام برتن می کند ودورخانه خدا طواف می کند ، این طواف از شعائر بزرگ الهی است وبا انجام آن  نشان میدهیم برای خدا آمده ایم ، نشان می دهیم بجز خدا کسی در دلمان وجود ندارد . ایشان درادامه تذکراتی درخصوص انتخاب مرجع تقلید ،خمس ورفع ایراد قرائت نمازبیان نمود ودر پایان جهت آشنایی زائرین با مناسک عملی عمره به کمک تعدادی از زائرین که لباس احرام برتن داشتند اعمال عمره را بصورت نمادین اجرا کردند.

]
یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

SSSSSSSSSSSSSSS
SSSSSSSSSSSSSSS ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1392 10:08
حذف انجام شد