جمعه 04 مهر 1399
EN

نظرسنجی

سامانه سماح به منظور ساماندهي زايران فعال شد

سامانه سماح به منظور ساماندهي زايران فعال شد

بانك ملي ايران ، سامانه سماح را به منظور ساماندهي اعزام مشتاقان زيارت امام حسين(ع) و دريافت رواديد عراق با موفقيت عملياتي كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، بانك ملي ايران سامانه سماح را به نشاني اينترنتيhttps://samah.haj.irو به منظور ساماندهي اعزام مشتاقان زيارت امام حسين(ع) و دريافت رواديد عراق با موفقيت عملياتي كرد.

اين سامانه براساس تفاهم‌نامه بين سازمان حج و زيارت و سفارت عراق جهت ساماندهي متقاضيان اعزام به عتبات عاليات به ويژه در ايام خاص(از جمله اربعين) با كوشش و تلاش تيم IT بانك ملي ايران در 2 فاز طراحي شده است كه فاز اول آن با صرف بالغ بر 2100 نفر ساعت طراحي و از نيمه شهريور ماه سال جاري آغاز به كار كرد.

ويژگي‌هاي فاز اول اين پروژه شامل فرايند ثبت متقاضيان بصورت انفرادي و گروهي، فرايندها و گردش كار دريافت رواديد عراق، فرايند انصراف، خسارت و ادغام، كارتابل‌هاي راهبران، سهميه‌بندي مرزهاي خارجي، داشبورد‌هاي مديريتي و (گزارشات و نمودارها)، احراز هويت متقاضيان ثبت‌نام با استفاده از سرويس ثبت احوال و تبديل و انتقال دسترسي و ساير اطلاعات از سامانه‌هاي سازمان حج و زيارت از ويژگي‌هاي فاز اول اين پروژه مي‌باشد.

متقاضيان و اتباع ايران و ساير كشورها مي‌توانند پس از ورود به اين سامانه با تكميل فرم‌هاي مربوطه به صورت انفرادي و گروهي جهت سفر عتبات و درخواست رواديد از كشور عراق اقدام نموده و هزينه‌هاي ريالي دريافت رواديد و خدمات ويژه(بيمه، هلال احمر، حمل و نقل و…) را به صورت آنلاين پرداخت نمايند و پس از آن جهت ارائه مدارك و پرداخت ساير هزينه‌ها به كارگزاري‌هاي سازمان حج و زيارت مراجعه كنند.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار