چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

تمدید حضور در مكه چقدر هزینه دارد؟

  • 14 فروردین 1393
  • 15:11
  • 1 دیدگاه
  • 2241 بازدید
  • Article Rating
تمدید حضور در مكه چقدر هزینه دارد؟
سیدمهران محمودی، مسئول پشتیبانی ستاد عملیات عمره در این باره به خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‌رسانی حج به مكه مكرمه گفت: این درخواست از سوی تعداد فراوانی از زائران مطرح می‌شود، اما به دلیل به هم ریختن برنامه سفر كاروان‌ها، با این درخواست‌ها موافقت نمی‌شود.

وی با بیان اینكه افراد عادی، معمولاً همراهان بیماران و بانوان دارای عذر شرعی هستند، ادامه داد: در 3 ماه گذشته، با درخواست تمدید حضور تنها 150 نفر موافقت شده است كه این تعداد در برابر درخواست‌ها و اصرارهای مكرر زائران، رقم بسیار كمی است. چرا كه اگر قرار باشد هر زائری خارج از برنامه در مكه مكرمه وقوف كند، برنامه كاروان‌ها دچار اختلال می‌شود.

محمودی، تعداد بیمارانی را كه مجبور به تمدید حضور شده‌اند، كم‌تر از 60 نفر اعلام كرد و گفت: بانوانی كه برای انجام طواف و اعمالشان عذر شرعی دارند نیز در میان همین تعداد هستند كه با درخواست آنان به راحتی موافقت می‌شود تا از این سفر، بیش‌تر استفاده كنند.

وی هزینه تمدید حضور هر نفر را برای سه شبانه‌روز، حداقل 330 ریال سعودی دانست و خاطرنشان كرد: هر یك از زائران باید به ازای هر شب حضور در مكه مكرمه، دست كم 70 ریال و حداكثر 96 ریال سعودی برای اقامت و 40 ریال سعودی برای غذا و پذیرایی خود بپردازند.

مسئول پشتیبانی ستاد عملیات عمره، تمدید حضور بیماران را رایگان اعلام كرد و گفت: افرادی كه خارج از برنامه در مكه اقامت خواهند داشت به جای افراد جامانده از سفر به كشور بازمی‌گردند و جز این، تمهید دیگری برای بازگشت آنان به جمهوری اسلامی وجود ندارد. به همین دلیل، نمی‌شود با همه درخواست‌ها موافقت كرد.


یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

http://crisi.de/dfb-trikot-wm-2014/
http://crisi.de/dfb-trikot-wm-2014/ ﺳﻪشنبه, 26 فروردین,1393 00:40
index.php?showuser=

آرشیو اخبار