چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

نظرسنجی

امروز بیسم فرورودین:تشریف فرمائی مهندس اوحدی و هیأت همراه به استان البرز

  • 20 فروردین 1393
  • 11:27
  • 0 دیدگاه
  • 942 بازدید
  • Article Rating
امروز بیسم فرورودین:تشریف فرمائی مهندس اوحدی و هیأت همراه به استان البرز
روابط عمومی حج و زیارت استان البرز از تشریف فرمائی معاون محترم وزیر و ریاست عالیه سازمان حج و زیارت جناب آقای مهندس اوحدی و هیأت همراه از آغازین ساعت صبح امروز چهارشنبه بیستم فروردین ماه93 به استان البرز خبر داد.
این گزارش حاکی است مهندس اوحدی به همراه حجت الاسلام و المسلمین شهسواری مدیرکل محترم حوزه ریاست و روابط عمومی،مهندس خدرنژاد معاونت محترمحج و عمره،جناب آقای فرهمند مدیرعامل محترم عمره سعادت،جناب آقای رضوی مدیر عامل محترم شرکت شمسا،جناب آقای محمدی معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی و تنی چند از مدیران کل سازمان حج و زیارت صبح امروز چهار شنبه(20/01/93) به استان البرز تشریف فرما شدند.
اوحدی مدیریت جهادی را که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید برآن تاکید داشت را همان حضور میدانی مدیران در عرصه های مختلف فعالیتشان در سطح ادارات و استانهای مختلف برشمرد. ایشان و هیأت همراه در بدو ورود به همراه سید مرتضی حسینی مدیر حج و زیارت استان،کارکنان و جمعی از کارگزاران زیارتی استان بر مزار شهدای گمنام استان حاضر شدند و ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره تمامی شهدا را گرامی داشتند.
تاکید امام جمعه کرج بر انجام سفرهای عتبات و عمره و تمتع از فرودگاه پیام :
گفتنی است در ابتدای دیدارهای استانی رییس سازمان حج و زیارت که با امام جمعه کرج انجام شد، امام جمعه کرج بر شروع سفرهای عتبات و عمره و تمتع از فرودگاه پیام کرج تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید "محمد مهدی حسینی همدانی" در ادامه بر ساخت مرکز آموزشی مستقل حج و زیارت در زمین اهدایی 10 هکتاری یک خیر تاکید کرد.
گفتنی است در این سفر رییس سازمان حج و زیارت و هیأت همراه از کارگاه ساخت حرم حبیب ابن مظاهر بازدید کردند.

اوحدی اظهار داشت: سازمان حج و زیارت حوزه ای معنوی و اقتصادی است و حضور میدانی و مردمی در بین مجموعه دست اندرکاران حج و زیارت می تواند یکی از راهکارهای تحقق شعار رهبری در مجموعه حج و زیارت باشد و اولین سفر استانی خود را برای تحقق این امر استان البرز انتخاب کردیم تا ضمن حضور در مجموعه از نقطه نظرات مسئولین استانی نیز بهره ببریم.
وی با اشاره به اینکه با حضور میدانی در درون مجموعه در نظر داریم تا در کوتاهترین زمان مشکلات این بخش را حل کنیم، گفت: یکی از اقدامات موثر در این زمینه افزایش سفرهای عمره در سفرهای 93-92 بوده که این ظرفیت در سفرهای 92-91 از 495 هزار زایر با 68 درصد افزایش ظرفیت به 830 هزار زایر رسیده است.
رییس سازمان حج و زیارت همچنین افزایش 40 درصدی زایرین عتبات عالیات در نوروز امسال را از دیگر اقدامات جهادی در این حوزه برشمرد و افزود: همچنین در سفرهای عتبات عالیات در شش ماهه دوم 92 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، 50 درصد افزایش سفر داشته ایم.
وی کاهش 6/15 درصدی هزینه سفرهای عمره در سال 93-92 را از دیگر اقدامات مدیریتی عنوان کرد و اظهار داشت: این هزینه ها حدود 450 هزار تومان کاهش یافته که در سفرهای جاری برای 830 هزار زایر به چهار میلیارد و 900 میلیون ریال می رسد که صرفه جویی بزرگی در این عرصه است.
گفتنی است در ابتدای دیدارهای استانی رییس سازمان حج و زیارت که با امام جمعه کرج انجام شد، امام جمعه کرج بر شروع سفرهای عتبات و عمره و تمتع از فرودگاه پیام کرج تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید "محمد مهدی حسینی همدانی" در ادامه بر ساخت مرکز آموزشی مستقل حج و زیارت در زمین اهدایی 10 هکتاری یک خیر تاکید کرد.
گفتنی است در این سفر رییس سازمان حج و زیارت از کارگاه ساخت حرم حبیب ابن مظاهر بازدید کرد.

وی در حاشیه این دیدارها در جمع کارگزاران زیارتی استان البرز گفت: سال جدید را مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند که در این نامگذاری چهار کلید واژه مهم اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و رویکرد جهادی نهفته است.
وی افزود: به همین منظور در مجموعه حج و زیارت کارگروه ویژه ای تشکیل شد تا خارج از فضای تبلیغاتی به بحث عمیق تحقق شعار مقام معظم رهبری پرداخته شود و در جهت این امر سیاست ها و راهکارهایی در این کارگروه تعریف شد. در ادامه ایشان و هیأات همراه در محضر حضرت حجه الاسلام حسینی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محبوب کرج حضور یافته و با ایشان دیدار نمودند.
مهندس سید طاهر طاهری استاندار استان البرز میزبان جناب آفقای اوحدی و هیأت عهمراه ایشان بودند که با ایشان به بحث و گفتگو پرداختند.
در این دیدار طاهری استاندار البرز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سال نو و فرارسیدن بهار طبیعت به ایشان و هیئت همراه، سفر رئیس سازمان حج و زیارت به استان البرز را منشا خیر و برکت دانسته و گفتند: انتخاب این استان به عنوان اولین سفر استانی در سال فرهنگ و اقتصاد ، باعث افتخار و مباهات استان البرز است .
استاندار البرز از نحوه عملکرد ریاست سازمان و کلیه پرسنل حج و زیارت که با منشی والا و اخلاقی پسندیده با ارباب رجوع برخورد می کنند ابراز خرسندی نمود و فرهنگ حاکم در مدیریت حج و زیارت را ستود.طاهری اظهار کرد اقدامات شایسته و مثمر ثمر جناب آقای اوحدی و همکاران محترمشان در سازمان حج و زیارت موجب رضایت هر چه بیشتر زائران می شود.
اوحدی نیز در این دیدار ضمن تبریک متقابل فرارسیدن سال نو و تشکر از قبول زحمت استاندار محترم البرز به ارائه توضیحات مختصری در خصوص روند انجام امور مربوط به حج و عمره اکتفا نمود و گفت: در عمره جاری اولین بار در طول 35 سال زائران در اربعین با حضور در مدینه منوره حضور یافته و موفق به زیارت ائمه اطهار شدند. ایشان همچنین در خصوص افزایش ظرفیت عمره مفرده برای هر چه زودتر اعزام کردن کسانی که در نوبت زیارت هستند گفت: در عمره جاری ظرفیت اعزام حدود 65 تا 70 درصد نسبت به عمره گذشته افزایش داشته و ان شاا.. به مرز 840.000 نفر زائر می رسیم.
در ادامه سفر ریاست سازمان حج و زیارت به استان البرز ایشان در همایشی که در سالن اجتماعات مدیریت حج و زیارت استان برگزار شد شرکت نموده و با کارگزاران زیارتی،مدیران حج و تمامی دست اندر کاران این عرصه دیدار و گفتگو نمودند.
در این همایش که آقایان حجت الاسلام و المسلمین روحی نماینده محترم بعثه مقام معظم رهبری و شورای نگبان در استان البرز، حجت الاسلام و المسلمین رزاقی و مسئولین ارشد استانی و جمع کثیری از مدیران شرکتهای زیارتی و کارگزاران استان حضور داشتند،پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران سید مرتضی حسینی مدیر حج و زیارت استان البرز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد حوزه مدیریت خویش ، گزارشی در خصوص تعداد زائران حج، عمره و عتبات این استان دادند و گفتند: به حمدا.. ظرفیت عمره و عتبات این استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته و از برنامه ریزی مناسب سازمان حج و زیارت در اعلام مرحله ای عمره و همچنین تقسیط مبلغ واریز حج که موجب رضایت زائرین بود تقدیر و تشکر کردند.
در ادامه همایش آقای گلوند که از آزادگان سرافراز ،مدیران حج و مدیران دفاتر خدمات زیارتی استان البرز به نمایندگی از مدیران و شرکتهای زیارتی به ایراد سخنرانی پرداختند.
آنان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه حج و زیارت خصوصاً ریاست سازمان بیان داشتند: در عمره جاری الحمدا.. تاکنون با زحمات عزیزان حج و زیارت و عمره سعادت تمامی ویزاهای زائران به موقع صادر شده و همچنین با تدبیر مناسبی که در دو قسطی نمودن پرداخت هزینه حج شده و این موجب رضایت تمامی زائران شده است.
در ادامه همایش، رئیس سازمان جهت سخنرانی دعوت شدند که ایشان ابتدا با بیان سجایای اخلاقی پیامبر اسلام (ص) و ذکر این جمله که انتخاب استان البرز بعنوان اولین استانی که در سال 93 به آن سفر می کنند ایشان با بیان جمله معروف حاج آقای ابوترابی که (پاک باش و خدمتگزار) از تمامی کارگزاران و خدمتگزاران عرصه حج و زیارت خواستند که از این فرصتی که خداوند به آنها جهت خدمتگزاری به ائمه اطهار (ع) عطا کرده است نهایت استفاده را ببرند.
ایشان در ادامه از سرمایه گذاری در بخش مسکن در کشورهای عراق و عربستان خبر دادند و گفتند: با سرمایه گذاری خوبی که در شهر مدینه انجام شده ان شاا.. ما در سالهای بعد با مشکل مسکن مواجه نبوده و می توانیم با شرکتهایی که در بخش اجاره مسکن هستند رقابت کنیم و این، هم در بحث قیمت سفر زیارتی و هم در کیفیت هتلها اثر مثبتی خواهد داشت.
همچنین با بیان این نکته که خدمات ارائه شده در عراق به زائران ، همشأن آنان نیست گفتند: با تأسیس شرکت امید زائر که در بخش سرمایه گذاری در تاسیس هتل می شود ان شاا.. خدمات بهتر و مطلوبتری به زائران حسینی ارائه می دهیم.
در انتهای همایش آقای فرهمند مدیرعامل عمره سعادت توضیحاتی در خصوص به خدمات قابل ارائه در عربستان مانند حمل و نقل و مسکن و کیفیت آنان پرداخته و گفتند: با توجه به کمبود نیرو و راننده که به دلیل محدودییهای کشور عربستان ایجاد شده سعی کرده ایم خدمات به نحو مطلوب و احسن انجام گیرد و خدای ناکرده زائری با کمبود مواجه نشود
همایش با پرسش از طرف کارگزاران و شرکتهای زیارتی و پاسخ از طرف مدیرعامل عمره سعادت به پایان رسید.
در ادامه و پس از پایان این همایش مهندس اوحدی و هیأت همراه در معیت مدیر استان و اعضای شورای شهر کرج از فرودگان بین المللی پیام بازدید بعمل آورده و این موقعیت را بستر مناسبی جهت ایجاد امکانات رفاهی زائرین استان البرز و استانهای همجوار دانست.

یدا... حسنی طالش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آرشیو اخبار