ﺳﻪشنبه 25 خرداد 1400
EN

اخبار

اخبار

تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی عمره

تصمیم عربستان برای بازگشایی تدریجی عمره
مقامات عربستان سعودی تلاش دارند فریضه عمره را به صورت محدود و تدریجی برای عمره گذاران بازگشایی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، پایگاه اینترنتی روزنامه رسمی عکاظ عربستان اعلام کرد که این کشور به دنبال بازگشایی تدریجی عمره است که از شش ماه قبل به علت گسترش ویروس کرونا در جهان تعلیق شده است.


این روزنامه سعودی می‌افزاید که بر اساس طرحی که وزارت کشور عربستان ارائه داده است، به عمره گذاران اجازه داده می شود تا به صورت تدریجی در مسجدالحرام یابند و در مرحله اول به تعداد محدود می‌توانند در این مراسم حضور پیدا کنند.


بر اساس این گزارش، مرحله اول بر اساس اقدامات و شرایط سازماندهی شده از جمله دریافت مجوز عمره از طرف‌های ذیربط خواهد بود.


این روزنامه سعودی به نقل از منبعی که به نام وی اشاره نکرده است، می‌افزاید که طرح بازگشت تدریجی سفر عمره مبتنی بر ساماندهی الکترونیکی است که بر اساس آن تاریخ و ساعت ادای فریضه عمره مشخص می‌شود و عمره‌گزار باید گزارش طبی مبتنی بر صحت و سلامت نسبت به ویروس کرونا را در اختیار داشته باشد.


بر اساس اعلام این منبع، وزارت حج عربستان سعودی در روزهای آینده جزئیات و شرایط انجام عمره را منتشر می کند.


پیش از این وزارت کشور عربستان اعلام کرده بود که طرحی را برای صدور مجوز مجدد جهت انجام عمره به صورت تدریجی اعلام خواهد کرد.


عربستان سعودی در نتیجه گسترش ویروس کرونا مجبور به توقف فریضه عمره شد.


بر اساس آخرین آمارهایی که خبرگزاری رسمی عربستان منتشر کرد سالانه حدود دو میلیون و چهارصد و 12 هزار و 572 نفر در سفر عمره شرکت می‌کردند که درآمدهای مالی زیادی برای عربستان به دنبال داشت.


حج تمتع امسال به علت ویروس کرونا به صورت کاملا محدود و با حضور تنها چند هزار نفر از زائران داخل عربستان سعودی برگزار شد.
علیرضا صادقیان امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.