ﺳﻪشنبه 25 خرداد 1400
EN

اخبار

اخبار

عربستان عمره زائران خارجی را تعلیق کرد

عربستان عمره زائران خارجی را تعلیق کرد
عربستان سعودی با هدف جلوگیری از گسترش گونه جدید ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع پیدا کرده است تمامی پروازهای بین‌المللی را لغو کرد و در نتیجه عمره زائران خارجی را به حالت تعلیق درآورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، پس از آن‌که برخی از کشورهای اروپایی برای مقابله با نوع جهش‌یافته‌ای از ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع پیدا کرده است مرزهای‌شان را به روی این کشور بستند مقام‌های عربستان سعودی نیز از لغو موقت تمامی پروازهای بین‌المللی و ممنوعیت ورود زمینی و دریایی به این کشور خبر دادند و عمره زائران خارجی را به حالت تعلیق درآوردند.


خبرگزای رسمی عربستان اعلام کرد: تمامی پروازهای بین‌المللی به جز در موارد استثنایی دست کم به مدت یک هفته لغو خواهد شد. ورود به عربستان از طریق زمینی و دریایی نیز دست کم به مدت یک هفته ممنوع خواهد بود.


با این حال تصمیم جدید عربستان هواپیماهای بین‌المللی را که قصد خروج از این کشور را دارند شامل نخواهد شد.


عربستان پیش‌تر مراسم عمره را به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس به حالت تعلیق درآورده و شمار زائران حج تمتع را نیز به میزان قابل توجهی کاهش داده بود.


تاکنون بیش از ۳۶۱هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۶۰۰۰ مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در عربستان به ثبت رسیده است.


کویت نیز روز یکشنبه از ممنوعیت ورود پروازهای بریتانیا به کشورش خبر داد.
علیرضا صادقیان امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.