ﺳﻪشنبه 25 خرداد 1400
EN

اخبار

اخبار

زندگی در عربستان به حالت عادی باز می‌گردد

  • 27 اردیبهشت 1400
  • 09:10
  • 0 دیدگاه
  • 26 بازدید
  • Article Rating
زندگی در عربستان به حالت عادی باز می‌گردد
با تصمیم دولت عربستان برای بازگشایی گذرگاه های مرزی و اجازه خروج از کشور برای شهروندانی که واکسن دریافت کرده اند ، زندگی در این کشور بعد از حدود ۱۴ ماه به روال عادی باز می گردد.

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان البرز به نقل از ایرنا، 

همه گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی عربستان سعودی از امروز دوشنبه هفدهم ماه مه (۲۷ اردیبهشت) باز خواهد شد و شهروندان سعودی واکسینه شده می‌توانند به خارج از کشور سفر کنند.

مقامات سعودی ۱۴ ماه پیش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سفر شهروندان این کشور را لغو کردند.

پس از لغو تعطیلی‌ها  و بازگشت ترافیک تجاری و گردشگری، اقدام برای پایان ممنوعیت خروج شهروندان سعودی، آخرین مرحله بازگشت به زندگی عادی است.

شرکت‌های هواپیمایی تجاری هم با توجه به افزایش تعداد دریافت کنندگان واکسن در سعودی، فعالیت خود را با تقاضای گسترده برای رزرو هوایی از سر گرفتند.

از سوی دیگر، عربستان دیروز (یکشنبه )از توزیع بیش از ۱۱ و نیم میلیون دوز واکسن در این کشور خبر داد.

همزمان با گسترش مراکز واکسیناسیون، تعداد دوزهای توزیع شده نیز به حدود یک میلیون دوز در هفته رسیده‌ است.

درهمین راستا، وزارت بهداشت سعودی از ثبت ۸۳۷ مبتلای دیگر خبر داد و اعلام کرد که آمار مبتلایان به ۴۳۲ هزار و ۲۶۹ بیمار رسید که از این مجموع ۸ هزار و ۳۶۳ بیمار بستری و تحت درمان هستند و ۷ هزار و ۱۶۲ نفر فوت کرده اند.

عربستان سعودی پیشتر اعلام کرده بود تنها زائرانی که در یکی از این سه دسته‌بندی قرار بگیرند می‌توانند به سفر یا حج عمره بروند :‌ کسانی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، کسانی که دست‌کم در ۱۴ روز قبل از سفر دوز اول را دریافت کرده‌اند و کسانی که از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

رفع این ممنوعیت شامل شهروندان زیر ۱۸ سال نیز شد ، مشروط بر اینکه آنها طبق دستورالعمل اعلام شده قبل از سفر ، بیمه نامه مورد تأیید بانک مرکزی عربستان سعودی را ارائه دهند که خطرات ناشی از ابتلا به کرونا در خارج از پادشاهی را پوشش دهد . این افراد بعد از مراجعه به کشور ۷ روز در قرنطینه خواهند بود و  زمانی می توانند از قرنطینه خارج شوند که آزمایش PCR در پایان دوره قرنطینه انجام شود.

علیرضا صادقیان امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.