ﺳﻪشنبه 05 مهر 1401
EN

اخبار

اخبار

سنسور حرارتی ورودی‌های مسجدالحرام راه‌اندازی شد

57
0

ریاست امور مسجدالحرام و مسجدالنبی از راه‌اندازی دستگاه سنسور حرارتی برای ورودی‌های مسجدالحرام خبر داد. 

 

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از ایکنا ، مراسم بهربرداری از دستگاه سنسور حرارتی ورودی‌های مسجد الحرام، دوشنبه(۲۳ اسفندماه) با حضور عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس، رئیس امور مسجد الحرام و مسجد النبی، محمد بن مصلح الجابری؛ معاون امور اجرایی و توسعه‌ای اداره امور مسجد الحرام  و چند تن از مسئولان این اداره برگزار شد.

 

 السدیس در سخنانی با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی به زائران بیت‌الله الحرام گفت: به‌کار‌گیری فناوری‌های نوین در خدمت به زائران حرمین شریفین، از وظایف اداره امور مسجد الحرام و مسجد النبی است.

 

 وی همچنین با بیان اینکه دولت عربستان تلاش می‌کند تمامی خدمات را به زائران و حجاج ارائه دهد تا مناسک خود را در فضایی معنوی و با آرامش انجام دهند، استفاده از سنسورهای حرارتی در محل درهای مسجد الحرام را اقدامی در راستای خدمت‌رسانی به زائران بیت‌الله الحرام توصیف کرد.

 

وزارت حج و عمره عربستان بازگشایی حرمین شریفین مکه و مدینه را پس از پشت سر گذاشتن ممنوعیت‌های کرونایی مشروط به پایبندی به اقدامات پیشگیرانه برای در امان ماندن از ابتلا به کووید ۱۹ تا زمان بازگشت اوضاع به روال عادی اعلام کرده بود.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
ایمیل
وب سایت