یکشنبه 12 تیر 1401
EN

اخبار

اخبار

عزیمت رییس سازمان حج و زیارت به سرزمین وحی/تازه ترین گزارش ها در خصوص روند اعزام به مدینه و مکه

12
0

رییس سازمان حج و زیارت پیش از عزیمت به سرزمین وحی ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص انتقال زایران به مدینه منوره و مکه مکرمه ارایه کرد و از عزیمت ۹ هزار و ۳۰۰ نفر زایر ایرانی تا ظهر روز جمعه بیست و هفتم خردادماه خبرداد .

به گزارش روابط عمومی سازمان حج وزیارت؛ دکتر سید صادق حسینی عصر امروز جمعه ۲۷ خرداد ماه در پیش از عزیمت به مدینه منوره در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اجرایی برای حجاج امسال گفت: با تلاش شبانه روزی مشکلی در حوزه اسکان در هتل ها، جداول پروازی ، حمل و نقل ، موضوعات بهداشتی مرتبط و به ویژه در خصوص صدور روادید وجود ندارد و روادید عزیزان به صورت الکترونیکی و با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه تمامی دست اندرکاران حج و زیارت و دستگاههای همکار به خوبی برای حج ۱۴۰۱ فعالیت کرده اند ، گفت: علیرغم زمان بسیار اندک ، اقدامات قابل توجهی به ویژه در خصوص انتقال حجاج به عربستان صورت گرفته است که از سازمان هواپیمایی کشور قدردانی می کنیم.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اندک تاخیرهای موجود در برخی پروازهای حجاج به کشور میزبان گفت: میانگین تاخیر ها حدود یک ساعت می شود؛امیدواریم دست اندرکاران ذیربط بدنبال کاهش مسایل و مشکلات باشند.
حسینی همچنین گزارشی از عملیات اجرایی بیان کرد و افزود: پروازهای حج امسال ابتدا از روز ۲۲ خرداد ماه به مدینه صورت گرفت و تعدادی از پروازهای نیز از شامگاه گذشته به جده اغلب شده است.
وی اضافه کرد: تا ظهر امروز جمعه ۳۷ پرواز شامل حجاج و عوامل به عربستان سعودی انجام گرفته است
وی با بیان اینکه از ۲۲ خرداد تا ظهر امروز ۲۷ خرداد ماه حدود ۲۷ پرواز وارد مدینه منوره شده اند گفت: تعداد ۶هزار و ۹۶۲ نفر طی روزهای گذشته وارد مدینه منوره شده اند که این افراد مدینه اول محسوب می شوند.
وی افزود: :حدود ۸ پرواز نیز از ایران وارد فرودگاه جده شده است و زائران پس ورود و احرام بستن به سمت مکه مکرمه و زیارت کعبه معظم مشرف شده اند؛ تعداد زائران مدینه بعد نیز تاکنون یک هزار و ۸۸۶ نفر بوده است .
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در مجموع ۹ هزار و ۳۱۴ نفر عازم سرزمین وحی شده اند گفت: این عزیزان توسط ایران ایر به عربستان منتقل شده اند.
وی با اشاره به ایستگاههای پروازی و همکاری دست اندرکاران برای انتقال زائران گفت: زایران شهرهای کرمان ، تبریز، زنجان و بندرعباس به طور کامل منتقل شده اند و مشکلی دراین خصوص وجود ندارد .
حسینی تصریح کرد: امیدواریم تمام زایران به سلامت اعزام شوند و با تندرستی و کوله باری از معنویت و اخلاق به کشور بازگردند و ما نیز خدمت رسان این عزیزان باشیم.

رییس سازمان حج و زیارت عصر امروز جمعه با بدرقه جمعی از مسوولان حج و زیارت کشور ، تهران را به مقصد مدینه منوره ترک کرد.قرار است رییس سازمان حج و زیارت از نزدیک در جریان عملیات حج تمتع ۱۴۰۱»حضور داشته باشد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
ایمیل
وب سایت