یکشنبه 12 تیر 1401
EN

اخبار

اخبار

ضرورت رفع مشکل تاخیر برخی پروازها

9
0

رئیس سازمان حج و زیارت عملکرد دست اندرکاران تغذیه و حمل و نقل درون شهری حجاج را مناسب توصیف و بر ضرورت رفع مشکلات مرتبط با تاخیر برخی پروازهای زائران تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ دکتر سید صادق حسینی در جلسه ستاد مکه مکرمه که با حضور رئیس ستاد مکه برگزار شد ضمن استماع گزارش اعضای ستاد تصریح کرد: تاخیرهایی که در برخی پروازها ایجاد شده پذیرفتنی نیست و در حال رایزنی با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هستیم تا این تاخیرها به حداقل برسد.

 

وی افزود: تدبیر لازم برای برخی کاروانهایی که با تاخیر مواجه شده و زمان مغتنم زیارت و تنفس در هوای مدینه یا مکه را از دست داده اند، اندیشیده شود تا یک روز بیشتر از فضای معنوی موجود بهره مند شوند.

 

رئیس سازمان حج و زیارت به بازدید خود از ایستگاههای حمل و نقل درون شهری مکه مکرمه شامل ایستگاههای «جمرات، باب علی و غزه» اشاره کرد و رضایت زائران را در این حوزه حداکثری دانست.

 

وی افزود: بی شک عملکرد جهادی و شبانه روزی نیروهای حمل و نقل درون شهری و آشپزخانه ها ستودنی است چرا که با وجود گرمای طاقت فرسا و آفتاب سوزان ، مناسب ترین خدمات را برای تسهیل امور زائران و رضایتمندی آنها ارائه می دهند.

 

رئیس سازمان حج و زیار ت تصریح کرد: تدبیر لازم برای عدم بیماری نیروهای نقل درون شهری اندیشیده شود و مدت زمان شیفت ها به دلیل آفتاب سوزان، کوتاه تر شود تا همکاران آسیب کمتری ببینند.

 

حسینی همچنین به دیدار با وزیر حج و عمره عربستان سعودی اشاره کرد وافزود: ملاقات خوبی انجام شد و طرف مقابل ضمن استقبال و بدرقه ای که با روی خوش صورت گرفت به دنبال طرح موضوعات به صورت اقناعی بود؛ ضمن اینکه مطرح شد که مسیر خدمات رسانی موسسه مطوفی و وزارت حج و عمره عربستان برای زائران تسهیل شود.

 

وی افزود: طرف سعودی قول داد موضوع درخواست افزایش حجاج را پیگیری و بررسی کند و همچنین برخی ممنوعیت مرتبط با اعمال انتهایی طواف را مورد بررسی قرار دهد.

 

رئیس سازمان حج و زیارت وضعیت زائران ایرانی مکه و مدینه را با توجه به گزارش های رسیده، ایده آل دانست و تصریح کرد:خوشبختانه مشکلی وجود ندارد و با توجه به محدودیت های ناشی از ضیق وقت، کارهای اجرایی به خوبی پیش رفته و دست اندرکاران عملکردی جهادی داشته اند.

 

وی همچنین بر افزایش رضایتمندی زائران در حوزه های مختلف به ویژه طبخ و توزیع غذا تاکید کرد.

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
ایمیل
وب سایت