یکشنبه 12 تیر 1401
EN

اطلاعیه ها

Text/HTML

پس از دو سال توقف برگزاری حج و عمره به دلیل شیوع بیماری کرونا، وزارت حج و عمره عربستان سعودی در نمابر ارسالی خود به کشورهای اسلامی آورده است، در برگزاری حج ۱۴۰۱ از تعداد یک میلیون زائر یادشده ۱۵ درصد به کشور عربستان و ۸۵ درصد به مسلمانان کشورهای اسلامی اختصاص دارد.

عربستان در اطلاعیه خود آورده است: در راستای اهتمام همیشگی دولت خادم الحرمین و امنیت حجاج و زائران مسجد النبی ص و تامین امنیت آنان و علاقه پادشاهی عربستان سعودی به منظم بودن مراسم حج این امکان را فراهم می کند که بیشترین تعداد مسلمانان در سراسر جهان به انجام مناسک حج و عمره و زیارت مسجد النبی ص در فضایی سرشار از معنویت و آرامش و در عین حال حفظ دست آوردهای بهداشتی به دست آمده توسط پادشاهی در مواجه با همه گیری ویروس کرونا (کووید ۱۹) موفق شوند.

وزارت حج و عمره این کشور می افزاید: برهمین اساس مقرر شد با توجه به سهمیه های اختصاص داده شده کشورها تعداد زائران موسم حج ۱۴۴۳ هجری قمری ۲۰۲۰ میلادی به یک میلیون زائر از داخل و خارج پادشاهی افزایش یابد.

وزارت حج عمره اعلام کرد که موسم حج امسال مطابق مقررات زیر خواهد بود؛

- سفرحج امسال برای گروه سنی کمتر از ۶۵ سال میلادی با الزام کامل دریافت دزهای اولیه واکسن کرونا مورد تایید وزارت بهداشت است.

- کسانی که از خارج از کشور پادشاهی برای حج می آیند ملزم به ارائه نتیجه آزمایش پی سی آر منفی برای ویروس کرونا (کووید ۱۹) هستندکه ظرف ۷۲ ساعت قبل از تاریخ عزیمت به پادشاهی گرفته شده است وزارت حج و عمره بر لزوم رعایت نکات احتیاطی و رعایت دستورالعمل های پیشگیرانه در حین انجام مناسک خود برای حفظ سلامت و امنیت تاکید کرد.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •