مدیریت حج و زیارت استان البرز

تاریخ: 27 شهریور 1396

جانباز اهل سنت:‌ وحدت در ايران زبانزد است/ ثواب انجام مناسك حج را تقديم رهبر انقلاب مي كنم

وي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، با بيان اين مطلب افزود: آرزو مي كنم روزي برسد كه شاهد حضور مقام معظم رهبري در مناسك حج تمتع باشم.

او با اشاره به اينكه كارگزاران و خادمان ضيوف الرحمن در مناسك حج واقعا به زائران روحيه دادند و در كنار آنها ايستادند،‌ ادامه داد: حسي بالاتر از اين وجود ندارد كه به لطف خدا و حمايت مسئولان مناسك حج خود را به بهترين شكل ممكن انجام دادم و از اين بابت واقعا احساس خوشحالي مي كنم.

جانباز سرافراز اهل تسنن كشورمان كه هر دو پاي خود را از دست داده و با 70 درصد جانبازي در مناسك حج امسال حضور يافته، تاكيد كرد: از زحمات مقام معظم رهبري و نماينده ايشان در امور حج و زيارت براي حمايت از برپايي اين مناسك بزرگ قدرداني مي كنم و دستشان را مي بوسم.

پردل برابادي گفت: نكته مهم حج امسال همان طور كه نماينده ولي فقيه هم به مردم قول داده بودند، برقراري آرامش و عزت براي حجاج ايراني بود و شيعه و سني در كنار هم به راحتي موفق به انجام تمام اعمال و مناسك حج خود شدند.

وي به وحدت مسلمانان در موسم حج اشاره كرد و گفت: تجربه حضور در اين مناسك و مشاهده وحدت مسلمانان از هر قوم و مذهب واقعا وصف ناشدني است و من به عنوان يك ايراني كه اين فريضه بزرگ را درك كرد،‌ به خود مي بالم.

او وحدت ميان شيعيان و اهل تسنن در ايران را زبانزد توصيف كرد و افزود: روستاي براباد خواف از نمونه هاي بارز وحدت در ايران به شمار مي رود و شيعه و سني ديوار به ديوار در كنار هم زندگي مي كنند.

اين جانباز سرافراز اهل تسنن كشورمان در پايان آرزويي ديگر بر زبان آورد و گفت:‌ تا كنون توفيق ديدار مقام معظم رهبري نصيبم نشده اما اميدوارم كه روزي برسد كه من هم بتوانم ايشان را از نزديك ملاقات كنم.

انتقال زائران ايراني از مكه مكرمه به مدينه منوره كه از 14 شهريور آغاز شده است، تا روز 29 شهريورماه ادامه خواهد داشت.

امسال 86 هزار و 300 نفر از جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند كه از اين تعداد حدود 15 هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.