مدیریت حج و زیارت استان البرز

تاریخ: 30 اردیبهشت 1394

همه متقاضیان زیارت عتبات در ماه رمضان می توانند به سفر اعزام شوند/ کاهش قیمت سفر تا 15 درصد

مدير كل عتبات سازمان حج زيارت از حذف برنامه پيش ثبت نام متقاضیان اعزام به عتبات عاليات در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: در بازه زمانی ماه مبارک رمضان تمامي متقاضيان به عتبات اعزام مي‌شوند و قيمت‌ها نيز تا ۱۵ درصد در اين دوره كاهش خواهد يافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «محسن نظافتي» از حذف برنامه پيش ثبت‌نام عتبات عاليات برای سفرهای عتبات ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: طبق برنامه‌ريزي قبلي اعزام‌هاي زائران عتبات این دوره که قرار بود تا ۲۵ خرداد ماه ادامه داشته باشد تا پايان ماه رمضان تداوم خواهد داشت.

وي افزود: براساس برنامه‌ريزي قبلي در هر دوره براي اعزام دوره بعدي پيش ثبت‌نام انجام مي‌گرفت كه در اين دوره به دليل همزماني با ماه مبارك رمضان، برنامه پيش ثبت‌نام اعزام به عتبات عاليات را حذف كرديم و تمامي متقاضيان اعزام در رمضان به عتبات اعزام مي‌شوند.

نظافتي خاطر نشان كرد: هر زائري كه در اين مدت بخواهد براي اعزام به عتبات اقدام كند، ثبت‌نام وي قطعي خواهد بود و زائران در گروه‌هاي ۱۳ يا ۲۲ روزه به عتبات اعزام مي‌شوند.

وي يادآور شد: با توجه به اينكه زايران عزيز علاقمند هستند كه در ماه رمضان زيارت عتبات عاليات را درك كنند، از اين‌رو به گونه‌اي برنامه‌ريزي كرده‌ايم كه زايران بتوانند براساس موقعيت خود بسته‌هاي پيشنهادي ۱۳ يا ۲۲ روزه را در اين مدت انتخاب كنند.

مدير كل عتبات عاليات سازمان حج وزيارت گفت: بنابراين كساني كه به عتبات اعزام مي‌شوند اگر در قالب ۱۳روزه اعزام شوند ده روز را در عتبات روزه مي‌گيرند و اگر در قالب ۲۲ روزه اعزام شوند، ۱۰ روز در كربلا و ۱۰ روز را در نجف اشرف خواهند بود و در گروه ۲۲ روز طوري تنظيم شده كه زايران عزيز ليالي قدر را در نجف اشرف و يا كربلاي معلي خواهند بود.

وي ادامه داد: با اعلام رييس محترم سازمان حج وزيارت ، در اين دوره قيمت‌هاي عتبات تا ۱۵ درصد كاهش خواهد يافت و به زودي بسته‌هاي پيشنهادي و قيمت‌هاي جديد از طريق سازمان حج وزيارت در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.

نظافتي خاطر نشان كرد: بيشتر اعزام‌هاي اين دوره به صورت زميني صورت مي‌گيرد و تنها دو ايستگاه پروازي تهران و مشهد را خواهيم داشت كه استان‌هاي سمنان، قزوين، همدان، قم، تهران، مركزي، كرج و كاشان از فرودگاه امام خميني (ره) و ساير استان‌هاي همجوار خراسان رضوي از مشهد به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.