مدیریت حج و زیارت استان البرز

تاریخ: 25 خرداد 1394

پدران و مادران شهدا نماد اراده برای آخرت و قیامت هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم ختم پدر رئیس سازمان حج و زیارت با نگوداشت یاد ایشان ، با اشاره به آیاتی از قرآن، پدران و مادران شهدا را نماد اراده‌کنندگان برای قیامت و آخرت خواند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته(یکشنبه) در مراسم ختم پدر رئیس سازمان حج و زیارت ، با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه اسراء گفت: خداوند در این آیات از گروهی از افراد بشر یاد می کند که به دنیا گرایش دارند و جاذبه های این عالم آنها را جذب کرده و فراتر از این دنیا نمی بینند و عمل و رفتار آنها بر اساس هوا و هوس و شهوات آنها است.

وی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه حدید بیان کرد: دوران کودکی بسیاری از انسان‌ها با بازی سپری می شود، دوران نوجوانی و جوانی آنها را هوا و هوس ها و شهواتشان مدیریت می کند و در دوران بلوغ عقلی در تکاثر و تفاخر اموال و اولاد و کسب سرمایه های زودگذر ، ناپایدار و بی‌ارزش عالم دنیا خلاصه می شود و اگر با دیده بصیرت نگاه کنیم بسیاری از افراد توان عقلانی و علمی خود را محدود به بهره گیری از همین ظواهر عالم کرده اند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش گفت: بر اساس قرآن لذت های این دنیا برای این افراد با جهنم گره خورده است و این جهنم همان آتشی است که با عمل و رفتار خویش رقم زده اند و محصول رذایل اخلاقی و اعمال باطل آنان است و این دنیا با همه جاذبه‌ها در کمین انسان است و انسان در معرض خطر جدی قرار دارد.

وی با اشاره به نگرانی بزرگ مرحوم آیت‌الله بهجت بیان کرد: حضرت آیت‌الله بهجت که در طول عمر مقدس‌شان حتی یک گناه نکرده بودند، در پایان سال‌های عمر در کلاس درس فرمودند انسان حاضر است هر آنچه دارد در برابر یک وعده قطعی از سوی خداوند بدهد؛ این عالم واصل به حق چنین سخنی را بیان می‌کند. وعده قطعی که محمد تقی بهجت از آن سخن می‌گفت، این بود که هنگام مرگ یک تار باریک از ایمان داشته باشد. آیت الله بهجت با آن حد از تقوا نگران بود بی‌ایمان  از دنیا برود و همین مراقبه ها انسان را می‌سازد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه بیان کرد: در مقابل قرآن از دسته دومی از انسان ها یاد می‌کند که اراده تقرب به خدا و اراده آخرت و قیامت دارند و عزم رسیدن به قله های کمال را دارند.

وی از پدر شهید اوحدی به نیکی یاد کرد و گفت: مرحوم حاج محمد کاظم اوحدی سه فرزند پسرش هرسه در یک نبرد حضور داشتند، هرسه در یک عملیات جنگیدند، یکی از این فرزندان بزرگوار به فیض شهادت رسید که این پدر بزرگوار با قلب نورانی اش در عالم رویا عروج ملکوتی ایشان را مشاهده می کند، در همان حال یکی دیگر از فرزندان ایشان در اسارت بسر می برد و فرزند دیگر ایشان با بدنی مجروح از جنگ، در کنار پدر است و این پدر بزرگوار که نمادی از افرادی است که اراده آخرت دارند، با آرامش و ایمان ، صبر و شکیبایی پیشه می کند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد عنوان کرد: آزادگانی همچون مهندس سعید اوحدی به این می‌اندیشند که راه را برای پیروزی اسلام و فتح قدس باز کنند و سعی آنان در مسیر حق بوده است. اگر ما هدف بزرگی را دنبال نمی‌کردیم، قطعا این شهدا را تقدیم نمی‌کردیم. بنابراین سعی ما هم باید متناسب با آرمان‌های امام(ره) باشد. امام به عزت اسلام فکر می‌کرد، جغرافیای اسلام را می‌دید نه جغرافیای ایران را. امام آزادی فلسطین را می‌دید و مبارزه با استکبار را هدف‌گذاری کرده بود.

آقای ابوترابی فرد گفت: اگر این اهداف متعالی نبود اکنون 1+5 مقابل ایران با ادب و تواضع نمی‌نشست و سخن نمی‌گفت. 1+5 با امت اسلام سخن می‌گوید و با نظامی سخن می‌گوید که ریشه در اسلام دارد.

شایان ذکر است در مراسم سوم درگذشت پدر رئیس سازمان حج و زیارت، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات‌، حجت الاسلام و المسلمین محمدی ری شهری، مهندس کشاورزیان معاون وزیر راه و شهر سازی، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سردار حسین اشتری‌، فرمانده نیروی انتظامی، حسین نوش آبادی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین جمع کثیری از مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت، کارگزاران زیارتی و اعضای خانواده بزرگ حج و زیارت کشور حضور داشتند.